1.Положення гравців

• Гра відбувається у парах.
  • Кожна пара перебуває у своїй половині розділеного сіткою корту.
  • Гравець, що подає, вводить м’яч у гру, здійснюючи подачу.
  • Подачею називається перше перекидання м’яча ударом ракетки через сітку на бік супротивника.
  • Гравець, що приймає, повинен відбити м’яч, пославши його, у свою чергу на бік суперників.
  • Гравець, що приймає подачу, може знаходитися в будь-якому місці своєї половини корту, так само як партнери приймаючого і подає гравців.
  • Пари змінюються сторонами при непарному кількості проведених геймів. Однак, якщо гравці забули помінятися полями в потрібний момент, їм необхідно зробити це відразу після виявлення помилки, щоб не порушувати правила гри.
  • Максимальний час відпочинку між геймами не повинен перевищувати 90 секунд.

2. Вибір сторони поля та права подачі

Право вибору боку поля та здійснення подачі у першому геймі визначається шляхом жеребкування. Пара, яка виграла жеребкування, може вибрати:

• подачу чи прийом подачі; тоді пара суперників вибиратиме бік поля,
    бік поля;
  • у цьому випадку пара суперників вибиратиме подачу або прийом,
    за бажання пари, яка виграла жеребкування, може передати суперникам своє право вибору між стороною поля та правом подачі.

3. Подача

Подачі проводяться в такий спосіб:

• гравець, що подає, повинен знаходитися за лінією подачі між центральною лінією і боковою стінкою корту. При ударі по м’ячу гравець не повинен перетинати лінію подачі та залишати область між центральною лінією та бічною стінкою.
  • м’яч подається через сітку по діагоналі так, щоб він виявився всередині зони прийому команди-противника або на лінії подачі.
  • Першим подає гравець праворуч, далі партнери подають по черзі.
  • при подачі гравець повинен ударити м’яч об корт рукою, потім зробити удар ракеткою.
  • при подачі гравець повинен ударити по м’ячу на рівні талії або нижче, при цьому принаймні одна нога повинна торкатися землі;
  • при подачі гравець не повинен змінювати позицію, тобто ходити, бігати чи стрибати; невеликі рухи, що не впливають на початкову позицію, не розглядається як зміна позиції;
  • якщо подаючий не влучив по м’ячу під час подачі, вважається, що подача була неправильною;
  • якщо подача ненавмисно здійснена стороною, що приймає, помилка повинна бути виправлена, як тільки вона буде виявлена. Усі отримані раніше очки зараховуються.

4. Не правильна подача

Подача вважається не правильною, якщо:

• подаючий порушує ПРАВИЛО 3. ПОДАЧА;
  • після подачі м’яч відскакує від корту поза зони прийому суперника. М’яч, що зачепив якусь із ліній, що обмежують поле прийому, вважається поданим правильно в це поле;
  • той, хто подає при подачі, потрапляє м’ячем у свого партнера або його ракетку;
  • м’яч проходить над сіткою, відскакує від корту, і перед другим відскоком стосується стінки (це правило діє тільки при подачі, далі при розіграші м’яча дозволяється гра від стінки);
  • м’яч торкається стінки в зоні подаючого – навіть якщо після цього він перелітає через сітку на бік супротивника;

З неправильно поданої подачі розіграш очка не починається. Якщо перша подача в дане поле була неправильною, гравець повинен повторно подати до того ж поля. Після другої неправильної подачі гравець втрачає очки і той же гравець переходить в іншу зону і подає ще (2 рази).

5. Черговість подач

• На початку кожного сету пара, що подає, вирішує, хто з партнерів подаватиме першим, і далі партнери подають по черзі. Після першого гейму подача переходить до пари супротивників, це чергування продовжується протягом усіх геймів сету. Встановлений порядок подач може бути змінено на початок наступного сета.
  • Якщо один із партнерів у парі порушує черговість подачі, то партнер, чия черга слідує за правилами, повинен подавати відразу після того, як буде виявлено помилку. Отримані очки зараховуються, якщо до виявлення помилки у геймі не було неправильної подачі. Інакше очки не зараховуються. Якщо гейм закінчився до помилки, порядок подач (з помилкою) зберігається до кінця сета.

6. Прийом подачі

• при прийомі подачі м’яч повинен бути відбитий гравцем, що приймає, між першим і другим відскоком м’яча від корту. Далі при розіграші м’яча дозволяється відбивати м’яч як між першим і другим відскоками, а й з льоту;
  • якщо м’яч встигає зробити два відскоки від поверхні корту всередині зони прийому, очко зараховується стороні (крім випадку, коли другий відскок м’яча при подачі стався від стінки в зоні приймаючих, ПРАВИЛО 4.4);
  • якщо при відбиванні подачі гравець, що приймає, не потрапляє по м’ячу, або вдаряє по ньому перш, ніж той перший раз відскочить від корту, очко також зараховується подаючій стороні.

У майданчиках зі стінками – їх зазвичай називають «едж» – при розіграші м’яча після прийому подачі, у разі попадання м’яча в задню стінку або кут між задньою та бічною стінками, коли м’яч летить у напрямку приймаючого – він у грі і повинен бути відбитий.

7. Повернення подачі

• Пара, що приймає подачу, в першому геймі кожного сета вирішує, хто з партнерів прийматиме першим. Вибраний гравець буде приймати першу подачу кожного гейму до кінця сета.
  • Після того, як порядок встановлений, партнери чергуються у прийомі подачі. Порядок не може бути змінено під час поточного сету, але може бути змінено на початку наступного сету.
  • Якщо під час гейму порушено черговість прийому подачі, цей гейм триває остаточно. У наступному геймі гравці повинні ухвалити початковий порядок гри.
  • Якщо помилка виявляється в момент, коли подачу повертає не той гравець, чия черга приймати, сторона програє це очко.

8. Кількість подач

• Дозволяється друга подача, якщо перша була неправильною. Друга слідує відразу за першою.

9. Готовність приймаючої сторони

• Сторона, що подає, не повинна здійснювати подачу доти, доки приймаюча не будуть готові.
  • Якщо сторона, що приймає, не готова, або не робить спроб повернути м’яч, подачі не можуть претендувати на очко, навіть якщо подача була здійснена успішно.
  • Аналогічним чином, ті, хто приймає, не можуть претендувати на очко, якщо при подачі був аут.
  • Гравець, що приймає, може зупинити гру, якщо він не готовий.

10. Торкання на прийомі подачі

• Якщо приймаючий гравець або його партнер торкаються м’яча ракеткою до першого відскоку м’яча від корту, очко виграє сторона, що подала.

11. Повторний розіграш очка або “LET”

Повторний розіграш очка, який називають «let», призначається у випадках, якщо:

• м’яч торкається решітки або ґратового стовпа всередині ігрової зони, а потім падає на майданчик на стороні пари, що приймає подачу, і перед другим відскоком торкається металевої огорожі;
  • після того, як м’яч торкнувся сітки або сіткового стовпа всередині ігрової зони, м’яч потрапив до одного з гравців;
  • гравець, який приймає подачу, не був готовий до прийому (ПРАВИЛО 9).
  • Якщо “let” призначається при першій подачі, то той, хто подає після повторного розіграшу, не втрачає права на другу спробу подачі.
  • м’яч тріснув чи розірвався під час гри;
  • розіграш був перерваний непередбаченими обставинами, які не залежать від гравців.
  • Якщо гравець вважає, що ситуація вимагає призначення повторного розіграшу, він повинен негайно сповістити про це суддю, не дозволяючи продовжувати гру, оскільки право на призначення повторного розіграшу втрачається після завершення розіграшу очка.

12. Перешкоди під час гри

• Коли під час гри учасникам щось завадило, крім будівель корту чи партнерів, призначається повторний розіграш м’яча.
  • Якщо перешкоду опонентам не навмисне створив один із гравців, і очко виграла команда, яка створила перешкоду, то призначається повторний розіграш м’яча. А якщо гравець навмисне заважає опонентам, суддя надає очко його супротивникам.

13. Рахунок

Варіант 1 «З більше\менше»

• За першим виграним пунктом буде названо «15», за другим виграним пунктом «30», за третім пунктом «40» і за четвертим «гра». За винятком випадків, коли кожна пара виграє три очки, тоді буде виставлена «рівно». Наступне очко виграло «перевагу», і якщо та сама пара виграє наступне очко, вони виграють гру. Якщо очко втрачено, рахунок повертається до «рівно». І так до тих пір, поки одна пара гравців не виграє два очки поспіль, необхідні для перемоги в грі.
  • Перша пара, яка виграє 6 геймів, завжди з мінімальною перевагою 2, виграє сет. У разі нічиєї (нічия) у 5 партіях гравцям доведеться зіграти ще дві партії, щоб перемогти з рахунком 7-5. Однак, якщо в 6 іграх буде нічия, буде застосовано «тай-брейк» або раптову смерть.
  • Матч грається із трьох сетів. Щоб виграти матч, потрібно виграти два з трьох сетів.
  • У разі нічиєї по одному сету у кожної пари, по попередній домовленності, третій сет може бути зіграний без «тай-брейку», тобто, якщо буде нічия в шести геймах третього сету, то виграє пара, яка виграє з різницею в два гейми.

Варіант 2 «Без більше\менше» (золоте очко).

Називається рахунок гравця, що подає:

– Немає пункту «нуль»

– Перший пункт «15»

– Другий пункт «30»

– Пункт третій «40»

– Четвертий пункт «Гра»

• Якщо обидві пари гравців виграли по три очки, буде оголошена кожна «двійка» та розіграно вирішальне очко під назвою «золоте очко». Пара, яка приймає, вибирає, чи приймати подачу з правого чи лівого боку корту. Пара, яка приймає, не може змінювати позиції, щоб отримати вирішальне очко. Пара, яка виграє очко, виграє матч.
  • У змішаних матчах у вирішальному пункті гравець, який приймає, буде тієї самої статі, що і той, хто подає. Але гравці, які приймають, не можуть змінювати позиції для прийому подачі.
  • Перша пара, яка виграє 6 геймів з мінімальною перевагою у два гейми, виграє сет.
  • У випадку, коли рахунок за геймами досягає 5:5, команди грають ще по два гейми, допоки одна з них не переможе з перевагою у два виграні гейми, якщо заздалегідь не був узгоджений «тай-брейк» (ПРАВИЛО 14).
  • Найкраще, якщо матч складатиметься з 3 або 5 сетів. У матчах, що складаються з 5 сетів, рекомендуються додаткові 10 хвилин відпочинку після 3-го сету, якщо таке прохання надійде від пар.

14. Тай-брейк

• Якщо раніше було встановлено таку домовленість, за рівного рахунку за геймами 6:6 вирішальний 13-й гейм розігрується за так званою системою рахунку «тай-брейк». Переможець гейму з «тай-брейк» виграє весь сет із рахунком 7:6.
  • Гейм «тай-брейк» виграє та пара, яка першою виграє сім очок з мінімальною перевагою у два очки.
  • При розіграші першого очка в «тай-брейку» подає той бік, чия черга зараз подавати.
  • Сторона суперників подає при розіграші другого та третього очок.
  • Далі, кожна сторона подає по черзі, доки не визначиться переможець “тай-брейку”.
  • Гравці змінюються сторонами кожні шість очок і мають на це 25 секунд.
  • Непарні подачі у «тай-брейку» виконуються партнером із правої позиції, парні – з лівої позиції.
  • Перша подача наступного за «тай-брейком» сеті належить парі, яка приймала першу подачу в «тай-брейку».

15. М’яч у грі

• Відбивати м’яч може будь-який гравець у парі.
  • М’яч вважається у грі з моменту, коли було здійснено подачу (за винятком ауту або повторного розіграшу м’яча) і залишається у грі до того моменту, поки не буде виграно очко.
  • Очко виграно такими, що подають:
  • – якщо при коректній подачі м’яч двічі відскакує від корту на стороні приймаючих (якщо при розіграші м’яч стосується стінок або металевого огородження корту до другого відскоку від землі, це не виводить його з гри);
  • – якщо після першого відскоку від корту на боці приймаючих, м’яч перелітає через огорожу поля і вже поза поля відскакує від землі вдруге. Гравці можуть залишати межі корту та відбивати там м’яч до того моменту, поки м’яч не відскочив від землі вдруге.
  • Щоб забезпечити виконання цього правила, корт повинен відповідати таким умовам:
    а) обидві половини корту повинні мати по два центральні входи;
    б) кожен вхід повинен мати розміри не менше 0,72 х 2 метри та не більше 0,82 х 2 метри;
    в) поряд з кортом на мінімальній відстані в 2 метри по довгих сторонах корту і в 4 метри за короткими не повинно бути жодних фізичних об’єктів, над сіткою також має бути вільний простір заввишки не менше 2 метрів.
  • Якщо м’яч відскочив від корту на стороні, що приймає, і потім вилетів за межі корту, але був повернутий на корт (навіть зачепивши що-небудь за межами корту, крім відскоку від землі) то пара, що зуміла повернути м’яч, отримує очко, навіть якщо їх противник зміг відбити м’яч після цього.
  • Якщо м’яч перелітає через сітку і вилітає за межі корту через отвори або під ним, або застряє в огорожі, очко виграє гравець, який здійснив удар по м’ячу.
  • Можна грати від будь-якої стінки на своєму боці корту, тобто відбивати м’яч після того, як той вдарився об стінку (якщо це відбувається не під час подачі, див. ПРАВИЛО 4-д).
  • М’яч, який відскочив від кута, утвореного стінкою або огорожею та землею, залишається у грі (такий м’яч називають «egg»*).

16. Удар з льоту

• М’яч можна відбивати з льоту, якщо це відбувається не при прийомі подачі.

17. Потрапляння м’яча в стінку або огорожу

• Якщо м’яч при розіграші очка (не при подачі), відскочивши від корту, ударяється об стінку або огорожу, він залишається в грі і повинен бути відбитий до другого відскоку від корту.
  • Якщо м’яч ударяється об освітлювальні прилади або стелю (у разі гри на критому корті), розіграш м’яча переграється.

18. Повернення м’яча

Повернення м’яча вважається правильним:

• якщо м’яч стосується сітки чи сіткового стовпа (всередині ігрової зони), а потім відскакує на майданчик суперника;
  • якщо м’яч відскакує від корту, вдаряється об стінку або огородження корту, і після цього гравець, що приймає, до другого відскоку м’яча від корта відбиває його на бік противника.
  • Однак м’яч вважатиметься програним, якщо під час розіграшу м’яча гравець, що приймає, зачепить сітку або її кріплення, або перенесе ракетку через сітку на бік противника;
  • якщо в результаті удару м’яч відскакує від корту на стороні супротивника, вилітає за межі корту і вдаряється об стелю, освітлювальні прилади або інші об’єкти, що не є частиною огорожі;
  • якщо м’яч в результаті удару відскакує від будь-якого об’єкта, що знаходиться на боці противника (інший м’яч, будь-яка частина екіпірування спортсмена або навіть ракетка), очко виграє гравець, який послав цей м’яч;
  • якщо м’яч відскакує від корту на стороні супротивника, а потім стосується стін або металевої огорожі;
  • супротивник повинен встигнути відбити м’яч до того, як він вдруге відскочить від корту;
    будь-які «вичерпні» та «виштовхнуті» м’ячі вважаються повернутими правильно, якщо вони не були вдарені тим, хто приймає двічі, тобто якщо удар відбувався в один рух.

19. Втрата очка

Команда втрачає очко, якщо:

• один із гравців, його ракетка або частина екіпіровки зачіпають сітку, сіткові стовпи, вертикальну серединну лінію або бік корту противників, включаючи металеві огорожі, поки м’яч перебуває у грі.
  • Вертикальна серединна лінія відзначається на кортах без дверей та вважається невід’ємною частиною корту на висоту 0,92 метра. Понад 0,92 м вертикальна серединна лінія вважається нейтральною зоною і гравці можуть її перетинати;
  • м’яч двічі відскакує від корту до того, як буде відбито гравцем;
  • гравець відбиває м’яч з льоту під час прийому подачі;
  • гравець відбиває м’яч таким чином, що м’яч потім ударяєся об одну зі стінок корту, його металеву огорожу або інші об’єкти з боку супротивника (тобто м’яч не потрапляє до зони прийому);
  • гравець, відбиваючи м’яч, зачіпає сітку чи сіткові стовпи, нехай навіть м’яч при цьому перелітає на бік супротивника;
  • повертаючи м’яч, гравець ударяє по ньому двічі (double hit*);
  • м’яч, відправлений з боку противника, вдаряє в гравця або частину його екіпірування, за винятком ракетки;
  • гравець відбиває м’яч таким чином, що м’яч стосується стінки чи металевого огородження корту на його боці;
  • гравці при ударі торкаються м’яча чим-небудь, крім ракетки;
  • гравці при розіграші м’яча переносить через сітку на бік супротивників ракетку чи будь-яку частину свого тіла;
  • обидва гравці пари одночасно або послідовно відбивають один м’яч, вони програють це очко. Лише один гравець може відбити м’яч.

ПРИМІТКА: це правило діє за винятком випадків, коли обидва гравці намагаються вдарити по м’ячу одночасно, і лише один потрапляє, або коли один потрапляє по ракетці іншого *подвійний удар

20. (тимчасово)

• У деяких кортах є простір між стовпами, що підтримують сітку та огорожами. Якщо м’яч проходить через згадану область, м’яч буде зарахований тільки в тому випадку, якщо суддя визнає, що м’яч пройшов над сіткою.

21. Тривалість гри

Гра повинна безперервно продовжуватися з першої подачі до кінця матчу, за винятком:

• дозволених періодів відпочинку (ПРАВИЛО 1);
  • моментів зміни сторін (ПРАВИЛО 1);
  • десятихвилинних перерв у матчах із 5 сетів (ПРАВИЛО 13);
  • матч не може бути припинено, відкладено або перервано з метою дозволити гравцям відновити сили, отримати пораду або інструкції (за винятком дозволеного часу).
    Рішення відкласти, призупинити чи перервати матч приймає суддя. Для прийняття такого рішення він повинен мати серйозні підстави (наприклад, травма чи нещасний випадок під час гри, а не природна втома гравців).
  • Якщо матч призупинено з причин, які не залежать від гравців (дощ, відсутність освітлення тощо), при відновленні матчу гравці мають право розігрітися таким чином:
    а) пауза у грі до 5 хвилин – не потрібно розігріватися;
    б) пауза у грі від 6 до 20 хвилин – 3 хвилини розминки;
    в) пауза у грі більш ніж на 21 хвилину – 5 хвилин розминки.
  • Матч слід відновити з того моменту, коли він був зупинений, тобто при тому ж рахунку, з тим самим гравцем на подачі та позиціями гравців на корті.

22. Заміна м’ячів

М’ячі замінюються під час матчу наступним чином:

• В останньому турі м’ячі замінюються протягом третього сету, за винятком півфіналів та фіналів. У півфіналах і фіналах м’ячі змінюються так: перша зміна відбувається після перших одинадцяти геймів, друга – після наступних тринадцяти геймів, і так далі.
  • Якщо є три м’ячі, вони не можуть бути замінені, якщо це не передбачено правилами чи дозволом судді турніру.
  • Коли м’ячі не були замінені належним чином після певної кількості геймів, помилка повинна бути виправлена за першої можливості: пара, що подає, буде подавати з нових м’ячів. Після цього м’ячі повинні бути замінені таким чином, щоб кількість геймів між зміною м’ячів виявилася такою самою, як спочатку планувалося.
  • Якщо м’яч втрачено, суддя має забезпечити заміну м’яча, інакше весь набір м’ячів буде замінено.

23. Пунктуальність

• Матчі повинні починатися без затримок у визначений час.
  • Розклад матчів слід оголошувати заздалегідь, гравці повинні інформувати один одного про час початку матчу за їх участю.
  • Порядок ігор може бути змінено без дозволу судді турніру.
  • Суддя вважатиме матч таким, що закінчився, якщо хоча б одного з гравців не буде на корті готовим до гри після закінчення 10 хвилин після початку матчу;
  • переможцем цього матчу вважатиметься пара суперників, яка присутня на полі.

24. Одяг

• Гравець повинен з’являтися на полі в чистому, призначеному для гри одязі, не допускаються топи з відкритими плечима та купальні костюми.
  • В іншому випадку одяг повинен бути замінений на більш відповідний, інакше гравець буде дискваліфікований.
  • У командних матчах гравцям рекомендується одягати командну форму, хоча це не обов’язкове.
  • Гравці можуть використовувати будь-яке відповідне взуття, одяг та ракетки, головне, щоб вони дотримувалися правил.

25. Ідентифікація

• Коли це передбачається суддею, учасники мають бути готові підтвердити свою особистість, національність, вік та інші обставини, які безпосередньо пов’язані з конкуренцією, за допомогою відповідних документів.

26. Поведінка та дисципліна

• Всім учасникам, поки вони присутні на турнірі, слід дотримуватись правил ввічливості та етикету, навіть якщо вони не беруть участі в турнірі.
  • Зона гри: гравець або гравці не можуть без дозволу судді залишити ігрове поле під час матчу, включаючи час для розігріву, за винятком моменту зміни сторін.
  • Поради та інструкції: гравці можуть отримати поради та вказівки від свого капітана чи тренера під час матчу, як під час індивідуальної гри, так і при командних змаганнях.
  • Нагородження: гравці або команди, які брали участь у фінальних матчах, повинні брати участь у церемонії нагородження після фіналу, якщо їх не змушує пропустити її очевидна травма чи нездужання або інша поважна причина.
  • Необґрунтовані затримки: дозволена затримка у 25 секунд між розіграшами м’яча та 90 секунд при зміні сторін. Якщо гравець не готовий до гри, коли припустимий час спливає, суддя може дати йому попередження.
  • Час, відведений для розминки – 5 хвилин.
  • Якщо гравець буде травмований та покаже, що гра не може продовжуватися, йому буде дано 3 хвилини для медичного огляду або відновлення сил.
  • Якщо матч припинено для зміни сторін, гравець у цей час може отримати медичну допомогу, так само як і протягом двох наступних змін сторін, але на це відводиться не більше встановлених 90 секунд кожної зміни сторін.
  • Втрата фізичних можливостей та травми через розтягнуті м’язи, м’язовий біль і т.д. може бути причиною зупинки у грі.До порушень правил спортивного етикету належать:

До порушень правил спортивного етикету належать:

• Образливі висловлювання і жести:
  • образливе висловлювання визначається як використання слів, які зазвичай розуміються як грубі або агресивні, вимовлені досить голосно і чітко, щоб бути почутими судді, глядачами та організаторами турніру.
  • Образливими жестами вважаються знаки або жести, зроблені руками, ракеткою або м’ячами, які мають непристойний сенс або ображають людей.
  • Зловживання м’ячем: коли м’яч знаходиться поза грою, гравцям не слід сильно бити по ньому, особливо у напрямку поза кортом, посилати його над сіткою тощо.
  • Зловживання ракеткою: гравці не повинні навмисно кидати ракетку або вдаряти нею по землі, сітці, суддівському кріслу, стінам та металевим огородженням або іншим конструкціям корту.
  • Словесні образи, фізичне насильство або прояви агресії: неспортивна, ворожа та агресивна поведінка відверто загрозливого характеру, спрямована у бік головного судді, суддів, противників, глядачів або будь-яких інших присутніх на турнірі людей визнається образою, так само як і будь-які усні і не вважаються образою, виражають зневажливе ставлення до інших.

Порушення будь-якого з цих правил каратимуться головним суддею турніру. Ці правила поведінки повинні дотримуватися у всіх турнірах, у всіх видах та категоріях матчів, вони стосуються всіх гравців, які беруть участь у змаганнях Міжнародної Федерації Падел.

Головний суддя зобов’язаний зафіксувати випадки порушення стандартів етикету та поведінки відповідним актом, який згодом розглядатиметься дисциплінарним комітетом Міжнародної Федерації Падел.

Новини СВІТ Padel

Третій офіційний турнір PFU серії 250 – LRSP OPEN
10 Квітня 2024

Завершився третій офіційний турнір PFU серії 250. В турнірі прийняли участь гравці зі Львова, Києва та Чернівців. Переможцями  турніра стали ...

Другий рейтинговий турнір PFU з падел у Львові
7 Березня 2024

Відкрита регистрація гравців на другий рейтинговий турнір з падел у Львові LRSP OPEN 250. Турнір відбудеться 17 березня у приміщені клубу LRSP за ...

Перший рейтинговий турнір з падел у Львові LRSP OPEN 250
17 Лютого 2024

16 лютого 2024 року був даний старт першому офіційному турніру з падел у Львові. На святковому відкритті були присутні: Президент Української ...