Підбір ракетки для падел-тенісу

Підбір ракетки для падел одне з найважливіших і не простих завдань для гравців-початківців. Багато пропозицій на ринку може ускладнити завдання, якщо не підійти до вибору системно. Тоді доведеться зробити багато тестів, поки ви не знайдете відповідну саме вам ракетку. На першому етапі варто скористатися чужим досвідом у виборі ракетки та дізнатися про основну інформацію про ракетки, яка дозволить вам зіставити свої відчуття з параметрами та властивостями ракетки, яку заявляють виробники.

Відразу хочемо сказати, що ідеальної та універсальної ракетки не існує. Кожен гравець матиме свої відчуття та вимоги, але ось кілька порад, які допоможуть вам знайти найкращу ракетку саме для вас.

 

Ракетка Падел складається з трьох частин:

  • Рама (або профіль): це область навколо края ракетки
  • Ядро: це внутрішня частина ракетки
  • Ударна поверхня: вона покриває ядро.

Усі ці частини складаються з різних матеріалів, які в процесі виробництва спікаються, утворюючи єдине ціле.

Рама

Рами ракеток Padel зазвичай виготовляються зі скловолокна чи карбону. Скловолокно дешевше виробляти, і ви знайдете такі ракетки серед дешевших моделей. На деяких висококласних ракетках разом із карбоном використовується Кевлар.

Товщина ракетки зазвичай становить від 36 до 38 мм, причому остання є максимальною товщиною, допустимою відповідно до сьогоднішніх правил.

Ядро (основний матеріал)

М’яка піна (поліетилен) допоможе вам відчути кожен постріл, і вам не знадобиться багато енергії, щоб робити швидкі постріли. Оскільки у вас трохи більше часу для контакту з м’ячем, ви можете використовувати ефекти легше. Недоліком є те, що оскільки піна дуже пружна, у вас буде менше енергії при ударах.

На упаковці або маркетингових матеріалах для ракетки можна знайти згадку «salida de bola» або «м’яч». Це стосується пружності матеріалу. Якщо у вас є ракетка з високим “salida de bola”, це означає, що м’яч дуже активно відскочить від ракетки. Це ідеально підходить для початківців і, можливо, літніх гравців, так як у них немає достатньої сили та техніки руки / тіла, щоб переміщати м’яч з контролем та швидкістю, тому їм легше відскочити від м’яча ракетки і отримати це на інший бік.

Ева гума жорстка та менш еластична. Важче грати, особливо взимку, коли м’ячі важчі. Однак у швидкісних матчах ракетки з ядрами EVA ідеальні. Є гравці, які грають з твердою влітку піною і м’якою піною взимку. Серцевини з EVA довговічніші, ніж поліетиленові.

Останнім часом деякі виробники розробили третій тип сердечника (поліетилен), який поєднує як EVA, так і FOAM. Цей гібрид є м’якою гумою з набагато більш тривалим терміном служби, виготовленою з сердечника FOAM, оточеного зовнішньою гумою EVA.

Може бути важко визначити, яка піна використовується в ракетці, просто глянувши на неї, але звук, який вони виробляють під час удару, суттєво відрізняється.

На що необхідно звернути увагу насамперед при виборі ракетки. На форму голови, вага ракетки і так званий баланс.

 

 

Є три основні форми голови ракетки, які ми розглянемо:

  • Ромб (алмаз)
  • Крапля (сльоза)
  • Кругла

Круглі ракетки падел.

Круглі ракетки ідеально підходять для початківців. У них середня / мала вага, що робить їх дуже зручними в викоритсанні.

Вони також мають збільшену ігрову пляму, що прощає гравцям-початківцям більше помилок, якщо вони не потрапляють по центру ракетки, хоча до цього необхідно завжди прагнути).

Це ракетки, які ідеально підходять для захисників, основною силою яких є контроль м’яча. Назад цього є мала потужність ударів.

Ракетки Краплі.

Це найпопулярніший тип ракеток, оскільки вони ідеально підходять для середніх гравців. Вони забезпечують відмінне поєднання потужності та контролю і, таким чином, можуть допомогти вам робити відмінні та різноманітні удари.

Це дуже універсальні ракетки, що підходять для всіх стилів гри. Вони мають суміш властивостей ракеток Ромбів та Круглих форм. Як правило, вони мають розподіл ваги (баланс) зміщений до центру ракетки по довжині (нейтральний баланс). Це дає комфортні відчуття гравцю, який хоче швидко та добре реагувати на будь-які ігрові ситуації.

Ракетки Ромби (алмази)

Це улюблена форма багатьох професійних гравців. Вони мають верхній баланс, що означає, що більшість ваги розподіляється від рукоятки до верхньої частини ракетки. Це дає ракетці багато енергії, але, з іншого боку, її набагато важче контролювати. Ігрова пляма мінімальна. Отже, цей тип ракетки рекомендується тільки тим, хто справді освоїв усі типи ударів у паділ і може стабільно бити по м’ячу зі значною силою і завжди центром ракетки. Він ідеально підходить для атакуючих гравців, особливо для тих, хто грає на лівій стороні.

Якщо ви переключаєтеся на ракетку у формі ромба від іншого типу ракетки, краще всього піти на ракетку, яка важить трохи менше, ніж ви звикли, щоб компенсувати той факт, що баланс цих ракеток зміщений до вершини (баланс в голову).

Обмотка ручки ракетка (Grip)

Ракетки Padel поставляються з різною довжиною та товщиною ручки. Ви можете збільшити розмір ручки шляхом заміни обмотки. Важливо також регулярно міняти верхню обмотку, тому що в міру того, як ваші руки потіють, ваша хватка швидко погіршується, і при ударі по м’ячу у вас ракетка провертатиметься в руці. Особливо це позначиться в ситуаціях, коли при ударі по м’ячу ви не потрапляєте у ігрову пляму.

Вага ракетки

Вага ракетки завжди сприймається індивідуально. Завжди необхідно спробувати кілька ракеток та подивитися, яка вага вам більше подобається. Якщо ви великий і сильний гравець, як правило, ви захочете піти на важчу ракетку.

Загальні рекомендації такі:

Вага для жінок – від 340 до 370 р. Більшість обирають 360г.
Вага для чоловіків – від 360 до 390 р. Більшість обирають 370-375г.
Вага для дітей – від 240 до 280 гр.
Те, як розподіляється вага, також дуже важливо і може повністю змінити маневреність та баланс між керуванням та потужністю. Найкращий спосіб оцінити маневреність – спробувати ракетку та подивитися, який стиль підходить вам найбільше.

Ціна не є основним фактором при виборі кращої ракетки для падел. Рекомендуємо знайти магазин, який дозволяє спробувати кілька ракеток без будь-якого тиску, перш ніж прийняти рішення. Спробуйте якнайбільше варіантів (форма, марка, тип піни), щоб знайти той, який найбільше вам подобається. Навіть звук ракетки при ударі по м’ячу може бути важливим фактором при виборі ракетки.

 

 

 

 

Новини СВІТ Padel

Третій офіційний турнір PFU серії 250 – LRSP OPEN
10 Квітня 2024

Третій офіційний турнір PFU серії 250 – LRSP OPEN

Завершився третій офіційний турнір PFU серії 250. В турнірі прийняли участь гравці зі Львова, Києва та Чернівців. Переможцями  турніра стали ...

Другий рейтинговий турнір PFU з падел у Львові
7 Березня 2024

Другий рейтинговий турнір PFU з падел у Львові

Відкрита регистрація гравців на другий рейтинговий турнір з падел у Львові LRSP OPEN 250. Турнір відбудеться 17 березня у приміщені клубу LRSP за ...

Перший рейтинговий турнір з падел у Львові LRSP OPEN 250
17 Лютого 2024

Перший рейтинговий турнір з падел у Львові LRSP OPEN 250

16 лютого 2024 року був даний старт першому офіційному турніру з падел у Львові. На святковому відкритті були присутні: Президент Української ...

усі новини